Apple iPhone SE 64GB Biały


Apple iPhone SE 64GB Biały

Na rynku smartfonów w Europie oraz USA królują produkty od firmy Apple. Mowa oczywiście tutaj o telefonach iPhone, które stały się swego rodzaju wyznacznikiem jakości oraz prestiżu. Pytając przeciętnego nastolatka o jego wymarzony model smartfona usłyszymy najpewniej, iż będzie to najnowszy model wypuszczony przez potocznie zwane “Jabłko”. Skąd taka tendencja? W trzecim kwartale 2019 roku udział firmy Apple w sprzedaży telefonów komórkowych “premium” wyniósł rekordowe 52%!

Jest to ponad połowa światowego rynku, a obok przecież istnieją tacy giganci jak Samsung, Huawei czy też OnePlus. Jak więc widać, iPhone jest bardzo popularny, a tym samym pożądany, szczególnie wśród młodych ludzi. Jego cena jednak sięga często kilku tysięcy złotych, stąd nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na dokonanie takiego zakupu. Jakie są powody takich wysokich kosztów, jakie potencjalny konsument musi ponieść, by cieszyć się nowym telefonem komórkowym firmy Apple? Na to pytanie odpowiedź znajduje się poniżej. 

Renoma i wysoka jakość

Istnieją dwa główne powody, które składają się na cenę różnych modeli telefonów komórkowych firmy Apple. Pierwszym z nich jest renoma, jaką uzyskały iPhone’y przez ponad 14 lat istnienia na rynku smartfonów. Zrewolucjonizowały one bowiem wspomnianą branżę przez fakt, iż posiadały całkowicie nowy, specyficzny system IOS, który nie był popularnym wtedy i dziś Androidem. Telefony te od początku przeznaczone były dla bogatszych warstw społeczeństwa, stąd też przyjęło się pewne przekonanie, iż są wyznacznikiem bogactwa i prestiżu. Apple iPhone SE 64GB BiałyPotwierdza to ich cena, która w porównaniu do androidowej konkurencji jest znacznie wyższa. Drugim aspektem jednak jest wysoka jakość wykonania, która cechuje nie tylko smartfony od Apple, ale także resztę urządzeń. Najlepsze komponenty gwarantują przyjemność z korzystania oraz bardzo długi czas, przez który wydajność utrzymuje się na topowym poziomie. Co więcej, niektóre elementy, jak chociażby procesory, są autorskie i indywidualnie rozwijane, stąd też spodziewać się możemy świetnych wyników w wszelakich testach sprawdzających ich możliwości. Bardzo długi okres wsparcia to kolejna rzecz, jaką potencjalny klient musi opłacić kupując najnowszego iPhone’a. Często wynosi on bowiem nawet 6 lat, stąd też jednorazowy, duży wydatek pozwala nam cieszyć się długo urządzeniem. Czy jednak istnieją tańsze alternatywy od firmy Apple? Okazuje się, że Apple wypuścił serię SE, która charakteryzuje się przede wszystkim niższą ceną, a zarazem podobną specyfikacją. Czy warto jednak wybrać chociażby najnowszy Apple iPhone SE?

iPhone, ale jednak nie do końca

Apple iPhone SE z 2020 roku to młodszy brat modelu o takiej samej nazwie z 2016 roku. Różnice między nimi polegają przede wszystkim na specyfikacji oraz aktualności systemu. Co więc się zmieniło? Apple iPhone SE posiada przede wszystkim taki sam procesor, jak jego dużo droższy kolega z odrębnej serii, jakim jest iPhone 11 Pro. Tym samym też urządzenie uzyskuje topową wydajność  wszelkich aplikacjach oraz grach. To jednak nie wszystko. Prócz ulepszonego procesora w porównaniu do starszego iPhone’a SE wyróżnia się znacznie poprawioną jakością aparatów. Znajdziemy bowiem moduł główny wraz z optyczną stabilizacją, która jest gwarantem zdjęcia bez rozmazania. Podobnie sprawdza się w filmach, gdzie nie zaznamy jakichkolwiek niepotrzebnych drgań obrazu. Co więcej, 64GB wbudowanej pamięci pozwolą na zmagazynowanie wszystkich potrzebnych nam plików i danych do codziennego użytku. Obudowa natomiast wykonana została w białym kolorze, który poprzez swoją neutralność sprawdzi się elegancko w praktycznie każdej sytuacji. Ważnym aspektem jednak wszystkich telefonów komórkowym markowanych logiem nadgryzionego jabłka jest wysoki poziom ochrony danych i zabezpieczeń. Wyjątkiem nie jest także Apple iPhone SE, gdzie zastosowano system zabezpieczenia poprzez odcisk palca, dzięki któremu nie ma możliwości, by ktokolwiek dostał się do środka naszego urządzenia. W smartfonie obecny jest także najnowszy system IOS 13, którego czeka jeszcze przynajmniej kilka aktualizacji, stąd Apple iPhone SE jest po prostu telefonem na lata. Warto jednak wziąć pod uwagę jeden ważny aspekt, jakim jest jego rozmiar, o którym więcej znajduje się poniżej.

Rozmiar nie dla wszystkich

Apple iPhone SE posiada ekran o przekątnej 4,7 cala. Dla porównania średnią dla współczesnych telefonów jest około 6,4 cala. Powoduje to, iż dla osób o większych rozmiarach ręki korzystanie z iPhone’a SE może być bardzo niewygodne. Trzeba w tym wypadku liczyć się z faktem trudności podczas pisania wiadomości czy też obsługi niektórych aplikacji. Na rynku jednak obecnie istnieje niewiele smartfonów o tak niewielkich rozmiarach. Stąd też osoby chcące powrócić do starych, dobrych czasów lekkich i małych telefonów komórkowych mogą być wniebowzięte rozmiarem produktu Apple. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny aspekt, jakim jest bateria. Posiada ona jedynie 1821 mAh. Przy dłuższym więc korzystaniu z urządzenia liczyć się musimy z jej szybkim ubytkiem.