Ile kosztuje wstawienie zęba? – To co musisz wiedzieć!


Ile kosztuje wstawienie zęba? - To co musisz wiedzieć!

Ile kosztuje wstawienie zęba? – To co musisz wiedzieć! Ubytki w jamie ustnej nikomu nie kojarzą się zbyt dobrze. Bowiem w sytuacji, gdy tracimy własne zęby to w sposób automatyczny poczucie naszego komfortu oraz pewności siebie w relacjach z innymi ludźmi diametralnie ulega spadkowi. Wstydzimy się wtedy podejmować większej konwersacji z innymi ludźmi, a nawet umawiać się na różnorodne spotkania.

Dlatego, aby móc ponownie poczuć się dobrze we własnej skórze należy podjąć jakieś działania, które będą zmierzały do tego, że nasz uśmiech ponownie stanie się promienny i estetyczny. Jednym ze sposobów, który pozwala osiągnięcie tego jest między innymi wstawienie zęba, czyli inaczej mówiąc implanta zębowego. Aczkolwiek jak powszechnie wiadomo, ceny implantów są o wiele droższe w porównaniu z różnorodnymi protezami. Dlatego też, postanowiliśmy trochę szerzej przedstawić Państwu temat kosztów związanych ze wstawianiem sztucznych zębów, jak również inne aspekty odnoszące się do tej tematyki. Zapraszamy!

Ile kosztują sztuczne zęby?Jakie są rodzaje implantów zębowych?

Do jednych z głównych rodzajów implantów zębowych należy zaliczyć przede wszystkim takie rodzaje jak: implanty zębowe cyrkonowe, jak również implanty zębowe tytanowe. Implanty zębowe cyrkonowe odznaczają się tym, że są droższe od implantów zębowych tytanowych. W związku z tym wiele osób zapewne może się zastanawiać co ma wpływ na taką tendencję… Otóż odpowiedzieć jest bardzo prosta, bowiem wpływ na taką tendencję ma przede wszystkim to, że implanty zębowe cyrkonowe w o wiele większym stopniu przypominają nasze własne zęby, jak również w takim samym stopniu jak nasze własne zęby odbijają promienie słoneczne.

Natomiast, jeżeli chodzi o implanty zębowe tytanowe to trzeba o nich powiedzieć w szczególności to, że są to implanty, które o wiele bardziej wytrzymałe, aczkolwiek wiele osób uważa, że czasami znacznie one odbiegają od koloru naszych naturalnych zębów i osobom trzecim z łatwością jest zauważyć, iż taki implant nie jest naszym własnym zębem, a jednymi sztucznym zębem, co z kolei dla wielu osób może wydawać się dość niekomfortowe oraz kłopotliwe. Aczkolwiek główną zaletą implantów zębowych tytanowych jest przede wszystkim to, że posłużą nam one przez bardzo długi okres czasu, bowiem w większości przypadków należy je wymienić dopiero po upływie piętnastu lat, a nie jak w przypadku implantów zębowych cyrkonowych – po upływie dziesięciu lat.

Ceny implantów zębowych

Jeżeli chodzi o ceny pojedynczych implantów zębowych to przedstawiają się one w sposób następujący:

 • implanty zębowe tytanowe – 1800 złotych za jeden ząb
 • implanty zębowe cyrkonowe – 2500 złotych za jeden ząb

Czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie wprowadzenia implantów w naszą jamę ustną?

Są pewne przeciwwskazania odnośnie wprowadzenia implantów w naszą jamę ustną, a można do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • posiadanie jakichkolwiek zmian nowotworowych w naszym organizmie
 • borykanie się z problemem miażdżycy
 • borykanie się z problemem niedoczynności tarczycy
 • występowanie nadciśnienia tętniczego
 • występowanie chorób związanym ze złym krążeniem krwi
 • występowanie chorób związanych z sercem
 • młody wiek
 • borykanie się z chorobą alkoholizmu
 • uzależnienie od narkotyków
 • uzależnienie od nikotyny

Czy wszczepione implanty trzeba po jakimś czasie wymieniać?

Wszczepione implanty zębowe trzeba po jakimś czasie wymieniać. W przypadku implantów zębowych cyrkonowych jest okres zazwyczaj około 10 lat, a w przypadku implantów zębowych tytanowych jest to okres w przypadku większości pacjentów około 15 lat. Aczkolwiek jest to wyłącznie okres orientacyjny, ponieważ tak na prawdę wszystko zależy od tego, w jaki sposób będzie dbali o te sztuczne zęby, jak również od tego, jak będzie na nie reagował nasz własny organizm. W związku z tym w przypadku osób, które decydują się na implanty zębowe cyrkonowe mogą one się spodziewać konieczności ich wymiany na przykład nie po dziesięciu latach, a po ośmiu, bądź po dziewięciu. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu.

Polecamy uwadze:

Wybór odpowiedniego specjalisty

Ile kosztuje wstawienie zęba? - To co musisz wiedzieć!
Ile kosztuje wstawienie zęba? – To co musisz wiedzieć!

Podczas wyboru odpowiedniego specjalisty, zajmującego się wszczepianiem implantów zębowych powinniśmy kierować się przede wszystkim nie tylko jego wiedzą, ale przede wszystkim jego doświadczeniem. A więc tym, jak długo świadczy swoje usługi pacjentom w kwestii wszczepiania implantów zębowych. Oprócz tego, warto również zapoznać się z szeregiem opinii na temat danego specjalisty, ponieważ da nam to gwarancję, iż rzeczywiście poddajemy się w odpowiednie ręce w celu wykonania wszczepienia implantów zębowych. Dokonując tych istotnych rzeczy będziemy mogli być o wiele bardziej spokojniejsi o to, że przeprowadzony zabieg przebiegnie tak, jak byśmy sobie tego życzyli i że z przeprowadzone zabiegu nie wynikną dla nas jakiekolwiek nieprzyjemne okoliczności.

Bezpieczeństwo związane z implantami zębowymi

Wszczepianie implantów zębowych jest bezpieczne. Aczkolwiek każdy pacjent przed dokonaniem takiego zabiegu w swojej jamie ustnej powinien dokładnie zastanowić się, czy nie ma odnośnie tego jakichkolwiek przeciwwskazań.