Ile kosztują tatuaże na plecach


Ile kosztują tatuaże na plecach

Ile kosztują tatuaże na plecach – uwielbiamy się wyróżniać w tłumie. Wiek XXI to epoka silnego indywidualizmu. Podkreślamy swój wizerunek na rozmaite sposoby. Stawiamy na ciekawy ubiór, zmieniamy fryzurę na taką, która podkreśliłaby nasz stosunek do życia i osobowość. Nie przechodzimy również obojętnie wobec tatuaży. W ostatnich latach wzrost popularności przyozdabiania różnych partii ciała kolorowymi rysunkami i ważnymi dla nas napisami stał się aż nadto wyraźny.

Niniejsza publikacja skupia się na tatuażach wykonywanych na plecach. Jak sądzicie, ile wydacie za taką usługę? Od czego zależy cena tatuażu na plecach? Jakie wzory są modne w tym przypadku? Zostając z nami chwilkę dłużej, poznasz klasyczne uwarunkowania cen tatuaży robionych na plecach. 

Indywidualizm jest w cenie

W dobie prymatu indywidualizmu nad kolektywizmem wielu ludzi stawia na podkreślenie unikatowości swojego wizerunku. Tatuaż kojarzy się z silną osobowością i charakterem. Wielu ludzi decyduje się na przyozdabianie różnych partii ciała. Wykonuje się tatuaże https://www.satis.com.pl/jak-nauczyc-sie-robic-tatuaze/ na nadgarstkach, przedramieniu i na plecach. Gdziekolwiek się nie obejrzymy, ceny są naprawdę różne. Jeśli zależy nam na solidnie wykonanej robocie i magnetycznym, przyciągającym spojrzenia dziele sztuki, to warto, jest postawić na dobre studia tatuażu, cieszące się sporym uznaniem wśród klientów.

Warto jednak mieć na uwadze bardzo wysokie ceny, jakie tam się przewijają. Niewielkie dziary na nadgarstku będą relatywnie tanie i niewymagające większych zdolności tatuażysty ani większego nakładu pracy. Zupełnie inna sprawa jest z większymi dziełami tatuowanymi na plecach. Przeważnie są to rysunki cieniowane lub kolorowe wykonane na całej długości pleców. Mało tego, nikt nie decyduje się na drobne obrazki na plecach o nieskomplikowanym wzornictwie. W zależności od regionu i renomy studia, koszt tatuażu wykonanego na plecach wynosi przeciętnie od 800 do 1000zł. I mówimy tu o przeciętnym wzornictwie, niewymagającym większego nakładu pracy poświęconego przez pracownika studia. Warto dodać, że im większy tatuaż i bardziej skomplikowane wzornictwo, tym wyższa cena takiej usługi. Niekiedy zdobycie takiego dzieła sztuki wymaga od tatuowanych kilkukrotnych sesji w studiu tatuażu. To z kolei przekłada się na dużo wyższe koszty.

Co determinuje wycenę usługi?

Ile kosztują tatuaże na plecach
Ile kosztują tatuaże na plecach

To jest całkiem dobrze postawione pytanie. Istnieje szereg czynników decydujących o cenie tatuażu na plecach w Lucky Seven. Zacznijmy od kwestii zasadniczej, jaką jest lokalizacja studia. W mniejszych miejscowościach, np. w miasteczkach powiatowych cena wykonania usługi będzie zdecydowanie niższa, niż w miastach wojewódzkich. Jest to zasadnicza determinanta ceny wykonania tatuażu na plecach. Kolejnym zjawiskiem mającym niebagatelny wpływ na kosztorys realizacji dziary jest jej wielkość. Im mniejszy obrazek lub napis, tym niższa cena, która nie powali nas specjalnie z nóg. My, w niniejszym artykule skupiamy się na tatuażach robionych na plecach. Są one z natury dużo większe niż te produkowane na nadgarstkach na ten przykład. Trzecim, niemniej istotnym czynnikiem decydującym, o tym ile zostawimy środków finansowych w studiu tatuażu, jest stopień skomplikowania wizerunku na plecach. Jeśli decydujemy się na tatuaż wykonany w technologii 3D albo wymagający ogromu pracy pracownika studia, to musimy liczyć się z porządnymi kosztami.

Zasada jest tu podstawowa. Im więcej szczegółów, im więcej artyzmu zawartego w tatuażu na plecach, tym cena jest wyższa. Tak, jak wspomnieliśmy w powyższym paragrafie, niektóre spośród prac wymagają od tatuowanego większej ilości sesji, na które powinien się zjawić, aby uzyskać upragniony efekt. W tym wypadku górne widełki realizacji tatuażu na plecach mogą nie wystarczyć. Ostatnim czynnikiem odgrywającym niepoślednią rolę w wycenie tatuaży jest reputacja salonu i jego renoma. Decydując się na najlepsze studio tatuażu, musimy liczyć się z cenami zaporowymi. W tym wypadku wydać możemy aż do 2000 zł za wykonaną robotę. Fakt faktem, że wydamy ogrom pieniędzy na przyozdobienie pleców, ale za to owoc pracy tatuażysty będzie budził zachwyt. W poniższym akapicie zwrócimy uwagę na panujące trendy wokół tatuaży, w tym także tych wykonanych na plecach.

Modne wzornictwo

Trendy związane z tatuażami pozostają w dużym stopniu niezmienne. Zakres wzornictwa zależy indywidualnie od preferencji osoby zgłaszającej się do studia tatuażu. Skupimy się tu na plecach, bo są one niejako składową tej publikacji. Osoby decydujące się na tatuaż mają swoje preferencje i doskonale wiedzą o tym dobrzy tatuażyści. W ostatnich 10 latach na popularności zyskały wzory patriotyczne, które chętnie serwują sobie osoby tatuowane. Orzełki, historyczne sentencje i barwy narodowe stały się niejako często spotykanym na plecach kibiców wzorami.

Kolejnym motywem chętnie wybieranym przez klientów są różne dzikie zwierzęta. Podkreślają one drapieżną naturę osób tatuowanych i ich nieobliczalny charakter. Mowa tu o dzikich ptakach, takich jak orły i jastrzębie. Często spotykane są wizerunki węży, wilków, tygrysów i lwów. To jednak nie wszystko. Pośród rozmaitych wzorów prym wiodą motywy trybalistyczne. Nic w tym dziwnego. Zbierając te informacje do kupy, znajdujemy wspólny mianownik dla motywów najchętniej wybieranych przez klientów. Są to symbole, które odgrywają ważną rolę w życiu klientów i z którymi niejako się identyfikują.