Do czego można wykorzystać namioty eventowe?


Do czego można wykorzystać namioty eventowe?

Do czego można wykorzystać namioty eventowe? Popularność namiotów eventowych rośnie z roku na rok. Pozwalają one nie tylko stworzyć wspaniałą atmosferę, ale również zorganizować wydarzenie tam, gdzie pozornie nie ma do tego warunków. Co więcej, wynajem hali namiotowych oferuje coraz więcej firm. Do czego można je wykorzystać? Podajemy kilka inspiracji. 

Wesele w namiocie

W ostatnim czasie wiele par organizuje swoje wesele w namiocie. Powodem jest fakt, iż pozazdrościliśmy Amerykanom organizowania wesel w plenerze na dużą skalę. Niestety, nasz klimat nie sprzyja zabawie całkowicie pod chmurką. Rozwiązaniem jest więc wynajem namiotów weselnych. Pozwalają one zorganizować przyjęcie na łonie natury. Z drugiej jednak strony zabezpieczają one przed złymi warunkami pogodowymi. Czasami organizację wesela w namiocie oferują również restauracje czy domy weselne. Jeśli jednak decydujemy się samodzielnie zorganizować całe przedsięwzięcie, musimy dodatkowo pomyśleć o wynajmie parkietów tanecznych. Wesele jest bowiem imprezą, na której goście chcą się nieco rozerwać i potańczyć. Umożliwiają to właśnie parkiety taneczne. Wesela w namiotach cieszą się niezwykłą popularnością, a eksperci z branży weddingowej twierdzą, że ta będzie stale rosła.

Namiot na komunię

Do czego można wykorzystać namioty eventowe?
Do czego można wykorzystać namioty eventowe?

Kolejną uroczystością, którą chętnie organizujemy w namiocie, jest Pierwsza Komunia Święta. Zwykle odbywa się ona w maju, który jest na tyle ciepły, że można bez obaw spędzić czas w namiocie. Nie zmarzniemy za bardzo, a dodatkowo możemy stworzyć niepowtarzalną atmosferę dla naszego dziecka. Co więcej, impreza zwykle kończy się wieczorem, kiedy to dopiero robi się chłodniej. Dlaczego organizacja komunii w namiocie stała się tak popularna? Jedną z przyczyn jest fakt, iż czasem trudno znaleźć rodzicom restaurację, która zorganizuje przyjęcie komunijne. Niestety, musimy rezerwować miejsca nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli nie zdążymy, szukamy innych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie namiot eventowy. W przypadku komunii odpada nam na przykład wynajem parkietów tanecznych, jednak wciąż musimy pamiętać na przykład o wynajmie stołów czy wynajmie krzeseł. Na namiot eventowy często decydują się rodzice, którzy chcą urządzić przyjęcia dla swojego dziecka w przydomowym ogródku.

Wieczór panieński lub kawalerski

Na wieczór panieński czy też kawalerski zwykle poszukujemy miejsca, w którym można się dobrze bawić. Niemniej jednak zależy nam również na odrobinie intymności. Ostatecznie nie jest to wyjście na imprezę do klubu, a wspaniała zabawa w gronie przyjaciół. Niestety, tradycyjny klub czy nawet pub zwykle nie umożliwia nam zorganizowania spersonalizowanej imprezy. Dlatego też panny młode bądź znajomi pana młodego często decydują się na wynajem namiotu eventowego. W nim mogą bowiem zorganizować dokładnie taką imprezę, o jakiej marzą. Wynajęcie namiotu opłaca się, jeśli w wydarzeniu bierze udział większa liczba gości. Jeśli jednak chcemy bawić się w mniejszym gronie, możemy postawić na zadaszenie stołów na wypadek deszczu. Samo wynajęcie namiotu eventowego to bowiem całkiem spory wydatek.

Targi i szkolenia

Z namiotów eventowych na wynajem chętnie korzystają nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Często organizują w nich one różnego rodzaju targi oraz imprezy firmowe. Niektóre nawet oferują szkolenia w plenerze właśnie w namiocie. W sezonie wiosennym i letnim nie chcemy bowiem spędzać czasu za murami firmy czy uczelni. Dzięki namiotom eventowym możemy więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony przebywamy bowiem na łonie natury, z drugiej zaś mamy swego rodzaju ochronę na wypadek niepogody. Co ważne, firmy mogą wliczyć w koszty organizację imprezy w namiocie. Wydarzenie musi jedynie spełniać normalne wymogi, jakie stawiane są kosztom podatkowym. To zaś sprawia, że impreza firmowa czy targi w namiocie są jeszcze bardziej opłacalne.

Wystawa objazdowa

Wiosną i latem często bierzemy udział w różnego typu wystawach czy przedstawieniach w plenerze. Muzeum na kółkach czy też teatr plenerowy cieszą się sporym zainteresowaniem. Pomóc w ich organizacji mogą właśnie namioty eventowe. Ich rozstawienie nie zajmuje zbyt wiele, tak samo jak i złożenie. Wystarczy, że podejmuje się tego doświadczona ekipa. Co więcej, samo przewożenie namiotu jest stosunkowo proste. Dlatego też warto o nim pomyśleć, jeśli organizujemy sezonowe, objazdowe pokazy czy wystawy.

Namiot eventowy a koronawirus

Dla wielu osób organizacja imprezy w namiocie eventowym stanowi ucieczkę przed obostrzeniami, jakie zostały nałożone w związku z koronawirusem. Rzeczywiście, zamknięte restauracje i ograniczenie w liczbie gości, jakie mogą przyjąć, skłaniają do szukania innych rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązują nas obostrzenia dotyczące liczby osób mogących brać udział w zgromadzeniu. W dobie koronawirusa w namiotach organizujemy niemal każdy rodzaj wydarzenia lub imprezy. Od wesel, przez jarmarki świąteczne, na imprezach integracyjnych dla firm kończąc. Koronawirus sprawił, że namioty eventowe zyskały ogromną popularność. Tym samym na dobre zadomowiły się w naszych sercach.