Jak rozpoznać oryginalne sukienki armani?


Jak rozpoznać oryginalne sukienki armani?

Mało który dom mody cieszy się taką rozpoznawalnością jak Armani. Jednak mało która marka pada tak często ofiarą podróbek. Jak rozpoznać oryginalne sukienki Armani?

Poproś o okazanie certyfikatu sklepu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każdy sklep z ekskluzywną odzieżą musi posiadać odpowiedni certyfikat wydany przez daną markę. Tak jest właśnie w przypadku ubrań marki Armani. Na takim certyfikacie znajdziemy potwierdzenie autentyczności sprzedawanych produktów. Będzie znajdowała się na nim nie tylko nazwa oraz adres danego sklepu, ale także gwarancję jakości sukienek z domu Armani. Co więcej, również każda osobna sztuka odzieży posiadać powinna własny certyfikat autentyczności. Jeśli sukienki Armani sprzedawane przez dany sklep z ekskluzywną odzieżą takiego certyfikatu nie mają, nie jest to prawidłowa sytuacja, a więc zawsze powinna wzbudzić naszą czujność i pchnąć do dalszych ustaleń lub zniechęcić do zakupu.

Sprawdź także:

Przyjrzyj się etykiecie

Kolejną ważną rzeczą są etykiety sukienek.Ubrania markowe z domu Armani zazwyczaj należeć będą do jednej z głównych linii tego domu mody, a każda z tych linii odznaczać się będzie unikatowym stylem etykiety.
Najdroższa, najbardziej ekskluzywna linia nosi nazwę Black Label. Co zrozumiałe, charakteryzuje się ona etykietą o głębokiej, czarnej barwie. Na takim tle wydrukowane są informacje przy użyciu śnieżnobiałych liter. Pamiętajmy również, że Black Label to sukienki Armani, które kupimy wyłącznie w oryginalnych butikach tego domu mody. Sklep z ekskluzywną odzieżą, który należy do innej sieci nie będzie miał tych ubrań w swojej ofercie.
Obecnie nie jest już raczej produkowana inna droga linia, zwana Armani Classico. W niektórych miejscach możemy jednak jeszcze znaleźć ubrania z tej rzadkiej, legendarnej serii. Będą one miały błękitną etykietę zadrukowaną ekskluzywnymi, srebrnymi literami.

Nieco inaczej wygląda sprawa z linią Giorgio Armani Collezioni. Jest to linia nieco mniej luksusowa niż wcześniej wymienione, a więc to że sukienki Armani z tej serii pojawiać się będą w butikach sieciowych nie powinno nas zdziwić. Niemal każdy certyfikowany sklep z ekskluzywną odzieżą będzie mógł je sprzedawać. Wracając natomiast do etykiety, w tym przypadku będzie to śnieżnobiałe tło oraz głęboko czarne litery. Nazwa linii będzie wydrukowana dużymi, dobrze widocznymi literami, znaleźć też możemy na niektórych etykietach tej serii informację, że ubrania wyprodukowane zostały we Włoszech.

Emporio Armani to kolejna zupełnie osobna linia, którą znajdziemy w dedykowanych jej, certyfikowanych sklepach. Etykiety, którymi będą opatrzone sukienki Armani z linii Emporio, zazwyczaj barwione są na beżowo i zadrukowane czarnymi literami, lub odwrotnie – czarne z beżowymi literami. Spodziewać się tu możemy także zapisu nazwy w wersji skróconej, czyli EA lub GA. Jeśli chodzi o logo, to jest ono również charakterystyczne dla tej linii – jest to symbol ptaka z rozłożonymi skrzydłami, widziany od frontu.

Najtańsza, najmniej ekskluzywna linia domu mody Armani nosi nazwę Exchange. Sukienki Armani z serii Exchange to ubrania markowe, które kupimy w bardzo wielu sklepach. Oznaczone są one pełną nazwą lub skrótem zapisywanym często jako A/E.

Zwróć uwagę na jakość

Ubrania markowe kupowane są przez nas tak chętnie z wielu różnych powodów, jednak jednym z najważniejszych jest ich jakość. Sukienki Armani to przedmioty, które nosić będziemy przez lata. Nie tylko dlatego, że nigdy nie wyjdą z mody, dzięki swoim klasycznym krojom. Istotna tutaj jest ich zdumiewająca jakość, na którą musimy zwrócić uwagę, próbując odróżnić podróbkę od oryginału.
Po pierwsze – dotknij. Oryginał poczujemy już w momencie gdy opuszki naszych palców musną tkaninę. Tylko w przypadku podróbek będzie to materiał nieprzyjemny w dotyku, cienki, rozciągliwy lub zmechacony. Dom mody Armani zanany jest z tego, że wykorzystuje jedynie materiały absolutnie najwyższej jakości. To zarówno czuć, jak i… widać.

A więc po drugie – obejrzyj. Materiał oryginalnej sukienki Armani będzie równie dobrej jakości na wszystkich jej elementach. Równej staranności doboru składu, jak i wykonania, możesz spodziewać się zarówno na jej wierzchniej warstwie, jak i podszewce i metkach. Zwróć uwagę na krój, szycia, nitki. Każdy szef markowej sukni będzie wykonany z niekwestionowaną starannością. Nie znajdziesz ani jednej krzywo przeszytej lub postrzępionej nitki. Nie ma ponadto możliwości, aby krój rozchodził się lub był krzywo wykonany. Armani to gwarancja doskonałości i tylko doskonale wykonane ubranie świadczy o oryginalności produktu.

Po trzecie – powąchaj. Wysoka jakość używanych materiałów oznacza, że do ich produkcji nie są stosowane żadne chemikalia, które miałyby za zadanie przedłużyć trwałość ubrań. Dobrej jakości tkaniny bronią się same. Jeśli więc powąchamy ubranie i zamiast czystego, neutralnego zapachu poczujemy silną woń chemikaliów, mamy raczej do czynienia z podróbką. Nie warto wówczas tracić pieniędzy na tego typu suknię. Konserwanty użyte do produkcji tych ubrań mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i skóry.