Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?

Wraz z nowoczesną technologią, troską o bezpieczeństwo i rozwojem naturalnej przestrzeni w budownictwie mieszkaniowym, wiele dzieci w dzisiejszych czasach jest ograniczonych do miejskich i szkolnych placów zabaw. Korzystniejsze jest dla nich obcowanie z naturą i przebywanie wśród zachwycających krajobrazów. Pejzaże pomagają również w wydłużeniu czasu skupienia uwagi, poprawiają umiejętności społeczne i są świetnym przykładem zarządzania środowiskiem. Pomyśl o przekształceniu niewykorzystanego bocznego podwórka lub narożnika podwórka w naturalny plac zabaw. Efekt jest taki, że będzie się on komponował znacznie lepiej niż czerwona, żółta i niebieska zjeżdżalnia, a jego koszt będzie niższy niż zakup wyposażenia placu zabaw.

Natura to skarb

Jedną z najlepszych rzeczy w tworzeniu naturalnego placu zabaw jest to, że możesz dać swoim dzieciom przestrzeń do wykorzystania ich kreatywności. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest stworzenie środowiska zabawy, które oferuje możliwości opowiadania historii poprzez włączenie elementów takich jak dinozaury, schronienia, kryjówki, kombinacje kłód. Weźmy na przykład schronienia i kryjówki. Naturalne schronienie jest bardziej zabawne niż zwykłe plastikowe. Kopanie od dawna jest jednym z ulubionych zajęć, bez względu na to, czy są to piaskownice, czy nie. Dzieci bawiły się w naturalnych piaskach na placach zabaw, kopiąc, zakopując i znajdując przedmioty. Zasadź zioła i inne rośliny o żywych kolorach lub miękkich fakturach w ogrodzie sensorycznym, aby uzyskać całkowicie naturalne doświadczenie. Zawsze możesz to zrobić razem z samymi dziećmi. Możesz nauczyć je jak siać nasiona, pielęgnować je i obserwować jak rosną. Jest to głębokie doświadczenie dla dzieci. To również automatycznie uczy je umiejętności ogrodniczych. Najbardziej skutecznym sposobem na stworzenie naturalnego placu zabaw jest przekształcenie niewykorzystanego bocznego podwórka lub kąta podwórka w naturalny plac zabaw. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i dostosowane do Twoich potrzeb. Zintegruj tradycyjne place zabaw z naturalnymi. Zamiast kazać dziecku wspinać się po prostych schodach, aby zjechać ze zjeżdżalni, naturalny plac zabaw wykorzysta kamień lub zbocze dopasowane do zjeżdżalni lub w podskokach na trampolinie. Naturalny plac zabaw to prawdziwa frajda. Dziecko może się rozwijać w zgodzie z naturą. Przy okazji tworzenia naturalnego placu zabaw rozwijana jest kreatywność rodziców. Ponadto rodzice chętnie spędzają czas na takim placu zabaw, gdyż jest on dostosowany do każdej grupy wiekowej. Towarzyszenie dziecku na każdym etapie rozwoju jest fantastycznym doświadczeniem.

Materiały stosowane w krajobrazach

Zakop głazy bezpiecznie w ziemi, aby się nie przewróciły, gdy dzieci będą skakać lub stąpać z jednego na drugi. Trawiaste wzgórza to naturalna przestrzeń do zabawy. Możliwości zabawy dla wyobraźni są pozornie nieograniczone. Wzgórze to nie tylko zabawa w turlanie się i zjeżdżanie, to coś, po czym można jeździć na rowerze (pod warunkiem, że ma się miejsce) i może stać się centralnym punktem wielu gier, od berka po chowanego. Stwórz wspaniałą piaskownicę lub tor ninja. Wysyp trochę piasku, aby stworzyć miejsce, w którym dzieci mogą się trochę pobrudzić. Jeśli chcesz ograniczyć obszar, umieść wokół niego obramowanie z pniaków lub dużych kamieni. Głazy i duże skały są świetnym dodatkiem do krajobrazu. Dzieci mogą jeździć po nich zabawkowymi ciężarówkami, a nawet używać zmywalnej kredy do kolorowania i do tworzenia bajecznych dzieł sztuki na całej powierzchni. Badania wykazały, że belki balansowe są ważnym i zabawnym zajęciem dla dzieci. Sam akt balansowania uczy dzieci utrzymania równowagi. Efektywna belka balansowa nie musi być wysoka. Zasadź kilka wysokich traw lub rodzimych roślin, aby dać dzieciom trochę naturalnej prywatności do grania w gry lub spędzania czasu. Upewnij się, że otaczające rośliny nie są tak gęste, abyś nie mógł zobaczyć, co robią dzieci. Takie miejsca pomagają w doskonaleniu umiejętności słuchania, ponieważ dzieci nie są w stanie widzieć wszystkiego dookoła siebie.

Inwencja twórcza dzieci

Daj dzieciom możliwość tworzenia, a krajobraz będzie się zmieniał każdego dnia. Przygotuj im rekwizyty takie jak drewno, kamienie i materiały budowlane, a zobaczysz, jak wykorzystują swoje umysły. Daj dzieciom możliwość tworzenia, a krajobraz będzie się zmieniał każdego dnia. To jest dobrodziejstwo. Można dodać proste elementy, które mogą być wykorzystane do stworzenia pewnego rodzaju sztuki. Na przykład, można użyć patyków i materiałów krajobrazowych, aby stworzyć naturalne płótna z obrazkami na nim. Dzieci mogą kolorować szkice za pomocą piasku, kwiatów, błota, liści i innych. Twój ogród może stać się prawdziwym parkiem linowym. Wspinanie się na drzewa i inne naturalne struktury to świetna aktywność poznawcza. Podczas wspinaczki dzieci muszą połączyć swoje pragnienie wspięcia się na drzewo lub skałę z rzeczywistą zdolnością do tego – mózg sygnalizuje ciału każdy ruch i obmyśla właściwą drogę do zwycięstwa (podparcie gałęzi/szczeliny skalnej, zasięg i tym podobne).