Jaki jest koszt przeprowadzki


Jaki jest koszt przeprowadzki

Rewolucyjne zmiany w naszym życiu są wypadkową wielu czynników. Do nagłych zmian może należeć przeprowadzka do innego miasta w pogoni za lepszą pracą albo przeniesienie się do innego kraju. Prócz ogromu pracy, jakiego należy włożyć w samą przeprowadzkę, trzeba przygotować się  na poniesienie pewnych wydatków. Od naszego podejścia zależy, czy nasz portfel przesadnie się wychudzi. Podchodząc do przenosin z głową, jesteśmy w stanie nieźle zaoszczędzić. Jaka jest cena przeprowadzki, gdy myślimy o wynajęciu profesjonalnej firmy przeprowadzkowej? Ile wydamy w przypadku przeprowadzki do innego kraju? W jaki sposób wpłynąć na minimalizację kosztów?

Nierównomierny kosztorys transportu

profesjonalne przeprowadzki Wrocław
profesjonalne przeprowadzki Wrocław

Planując wyprowadzkę, trzeba mieć na względzie kilka czynników. Firmy przeprowadzkowe nie są skłonne podawać cennika swoich usług. Często kwestia ceny jest do dogadania. Negocjacyjny charakter wykonania usługi może wpędzać klientów w konfuzję. Niemniej jednak istnieją pewne żelazne prawidła wpływające na to, ile koniec końców wydamy za przetransportowanie swojego dobytku. Wielkość miasta, w którym znajduje się dana firma przeprowadzkowa gra tu pierwsze skrzypce. Gdybyśmy przykładowo próbowali nająć profesjonalną ekipę w Warszawie, zapłacilibyśmy więcej aniżeli w niewielkim miasteczku. Ponadto ilość zaangażowanych osób, lokalizacja mieszkania i czas potrzebny na wykonanie usługi wpływa na wysokość kosztu transportu. Wynajmując jednego pracownika z samochodem dostawczym, wydalibyśmy od 60 do 80zł za godzinę pracy. W przypadku dwóch pracowników ta cena wzrośnie do 100zł za roboczogodzinę.

Angażując trzech pracowników, musimy przygotować do 130zł. Najdrożej wyniosą nas dwa samochody dostawcze z czterema pracownikami takiej firmy. Wówczas warto odłożyć 200zł za godzinę roboczą. Wycena usług w profesjonalnej firmie zajmującej się przeprowadzkami zależy, jak już wspomnieliśmy od lokalizacji mieszkania, do którego ów towar ma być dostarczony. Jeśli punkt docelowy znajduje się na parterze, to transport mebli z wniesieniem nie zaboli nas specjalnie po kieszeniach. Gorzej, jeśli mieszkanie znajduje się na określonym piętrze w domu. Fachowcy muszą własnoręcznie przenieść ciężkie rzeczy na określone piętro. Rzecz jasna zajmuje to znacznie więcej czasu. O tym, jak zaoszczędzić na przeprowadzce do nowego lokum opowiemy w poniższych akapitach. W tym miejscu warto wspomnieć o przeprowadzkach poza obręb kraju.

Nowe życie w innym kraju

Odkąd wkroczyliśmy do strefy Schengen wzrosła liczba rodaków, którzy postanowili ułożyć sobie życie w dowolnym kraju członkowskim. Wielka emigracja do Wielkiej Brytanii czy do Niemiec stała się faktem. Jeśli i wy planujecie zmienić miejsce zamieszkania do innego kraju, pewnie zastanawiacie się, ile wyniesie was przetransportowanie dobytku do nowego domu. Wszak ilość kilometrów do Liverpoolu czy Paryża przewyższa odległość z miasta do miasta. Niestety, wysokich wydatków z tym związanych nie da się uniknąć w żaden sposób. Koncentrując się na przeprowadzce międzynarodowej, musimy odłożyć określone środki.

profesjonalne przeprowadzki Gdańsk
profesjonalne przeprowadzki Gdańsk

W przypadku transportu do kraju znajdującego się na terenie UE powinniście przygotować się na koszt oscylujący wokół 2260zł. Te widełki cenowe mogą być zależne od kraju, do którego pragniecie się przeprowadzić. Co jest uwzględniane w przypadku zlecenia obejmującego przewóz dobytku poza granice Polski?  Prócz wszystkiego, o czym wspomnieliśmy w kontekście zwykłej przeprowadzki w obrębie kraju, dochodzi do tego jeszcze czas postojowy. Wydłuża to czas pracy ekip zajmujących się przewiezieniem naszego dobytku, co przekłada się niestety na wysokie koszty. Można by się założyć, o każdą sumę pieniędzy, że kombinujecie jakby tu zaoszczędzić. W poniższym akapicie dowiecie się o prostych sposobach na zmniejszenie wydatków.

Sensowny patent na zmniejszenie kosztów

Stojąc przed tą wiekopomną chwilą, gdy wyfruniemy na swoje, przygotowujemy się poprzez nabywanie różnorakich produktów potrzebnych do spakowania dobytku. Wzbogacamy się o kartony do przeprowadzki, pudła, wypełniacze wszelkiej maści i rolki folii stretchowej. Jeśli mamy taką możliwość i przykładowo dysponujemy własnym autem, to na własną rękę przewieźmy wszystko to, co nie sprawia problemów. Mniejsze kartony i pudełka z książkami, ciuchami, sprzętem kuchennym, elektroniką możemy zapakować w samochód i własnoręcznie wnieść do nowego mieszkania. Oczywiście opłaca się to w przypadku przeprowadzki krajowej i pod warunkiem, że dojazd do ów lokum nie zje nam mnóstwo paliwa. Przewóz mebli zostawmy profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Ograniczając transport do mebli, mamy pewność, że nie trzeba będzie wynajmować kolejnego samochodu dostawczego, większej ilości pracowników i nie potrwa to aż tak długo, jak w przypadku przewozu każdego kartonu i pudła, jakie mamy do przetransportowania. Jak jeszcze można wpłynąć na niższą wycenę transportu? Firmy przeprowadzkowe oferują pomoc w skręcaniu mebli i pakowaniu. To oczywiście wpływa na czas pracy, a tym samym na jej wycenę. Realizując pakowanie dobytku na własną rękę, przyczynimy się na skrócenie czasu pracy, które obejmować będzie suchy przewóz i przeniesienie kartonów do mieszkania.