Mobilna wieża do monitoringu


Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu: współcześnie różnego rodzaju usługi związane z szeroko pojętą ochroną budynków oraz mienia i osób, są coraz częściej poszukiwane przez różnego rodzaju firmy oraz organizacje. Stwarza to oczywiście okazję do tego, aby założyć własną firmę, która tego typu usługi świadczy, i po prostu zarabiać na tym pieniądze. Jednak założenie tylko firmy nie wystarczy.

Oczywiście pomijamy tutaj kwestie związane z szeregiem formalności, które musimy spełnić i musimy sobie zdawać z tego sprawę, że nie możemy tak po prostu założyć firmy ochroniarskiej. Założenie firmy ochroniarskiej jednak oczywiście jest jak najbardziej możliwe. Jednak musimy tutaj też powiedzieć o tym, że każda firma ochroniarska, która chce być licząca się na rynku i taka, która chce mieć dużo klientów, musi oczywiście posiadać różnego rodzaju dobry sprzęt i za chwilę sobie o tym opowiemy. 

Monitoring w ochronie

Mobilna wieża do monitoringuSpora części działalności firm ochroniarskich, dotyczy ochraniania różnego rodzaju imprez oraz wydarzeń. Charakterystyka tego typu usług polega na tym, że niestety ale nie prowadzimy nigdy w zasadzie działalności w tym samym miejscu dwa razy, a na pewno nigdy nie dochodzi do takiej sytuacji, że robimy to często, czyli na przykład cyklicznie tydzień po tygodniu. Trzeba tutaj również mieć na uwadze to, że w takich miejscach, najczęściej nie ma infrastruktury, która by ułatwiała taką pracę, a mówiąc tutaj na przykład o infrastrukturze, mamy tutaj na myśli w szczególności kwestie związane z monitoringiem. Obecnie jeżeli będziemy chcieli podjąć się zlecenia ochrania jakieś imprezy plenerowej, bądź innego wydarzenia w miejscu, w którym nie ma wspomnianej infrastruktury, to będziemy musieli tego typu sprzęt zapewnić. Jak wspomnieliśmy chodzi tutaj głównie o monitoring.  Coraz więcej organizatorów chce mieć monitoring, ponieważ jeżeli zaszłyby jakikolwiek wydarzenia, to przede wszystkim możemy namierzyć osoby, które są w przypadku tych wydarzeń odpowiedzialne. Po drugie w razie czego mamy dowód na to, że to nie organizator był winien temu, że  może na przykład komuś stała się krzywda.

Wieża do monitoringu

czujnik ruchu podczerwieniZ tego powodu coraz więcej firm inwestuje w mobilne wieże do monitoringu. Jest to oczywiście podejście z punktu widzenia biznesowego jak najbardziej właściwe. przede wszystkim taka wieża mobilna do monitoringu, faktycznie poprawia poziom bezpieczeństwa na różnego rodzaju imprezach, co samo z siebie już powoduje, że powinniśmy mieć więcej zleceń, a po drugie jest to również zabezpieczenie dla nas. Bardzo często zdarza się, że na przykład ochroniarze z różnych firm są na przykład oskarżani o to, że użyli zbyt dużej siły fizycznej wobec kogoś w trakcie interwencji, kto na przykład zakłócał spokój i tak naprawdę, bardzo często sytuacje takie trafiają do sądu, a tam w zasadzie ciężko jest powiedzieć, kto ma rację, ponieważ jest to sprawa polegająca na tym, że dwie strony mają jako dowód tylko własne słowo i tutaj sąd musi stwierdzić, kto kłamał. Jeżeli posiadamy mobilną wieżę do monitoringu, to w takiej sytuacji ustalenie tego, kto faktycznie zawinił, jest zdecydowanie prostsze. Nie mówimy tutaj też o tym, że za każdym razem to akurat osoba pokrzywdzona musi na przykład naciągać fakty po to, aby wyciągnąć odszkodowanie, ale faktycznie czasami zdarza się, że ochroniarze mogą przekroczyć pewnym cienką linię, która ogranicza możliwości ich działania, natomiast wiedząc, że jest w pobliżu monitoring, na pewno zawsze będą się mieć bardziej na baczności.

Inne formy zabezpieczeń:

Środki ochrony indywidualnej

Gdy prowadzimy nasza działalność prowadząc firmę ochroniarską, to powinniśmy przede wszystkim zapewnić odpowiedni poziom ochrony do naszych ludzi, czyli musimy wyposażyć ich w odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim oczywiście to w jaki sprzęt dostaną nasi pracownicy, zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj działalności będziemy prowadzili. Jeżeli na przykład będziemy prowadzili firmę, która przeprowadza konwoje z pieniędzmi, dokonuje wypłat z bankomatów i tak dalej, no to logiczne jest, że tak tacy ludzie będą mieli przy sobie ostrą broń. Jeżeli będą mieć przy sobie ostrą broń, no to mają na wypadek dajmy na to ryzyka jakiegoś napadu. Jeżeli jest ryzyko takiego napadł to zakładając, że ochroniarzy mają ostrą broń, możemy założyć,  że bandyci aby wyrównać swoje szanse, również taką ostrą bronią będą posiadać. Nie oznacza to od razu, że zostanie ono użyta, ale takie ryzyko zawsze istnieje. Nasi pracownicy powinni zatem być wyposażeni minimum w kamizelkę kuloodporną, która po prostu minimalizuje ryzyko doznania obrażeń. Najlepiej jeszcze aby byli wyposażeni w odpowiedni kask typu wojskowego, który jest odporny na kule. Powinny być również wyposażeni w różnego rodzaju elektronikę, aby mogli chociażby mieć możliwość szybkiego alarmowania centrali, że do napadu doszło, ponieważ wtedy jest wysyłane wsparcie, przede wszystkim w postaci najbliższego patrolu policyjnego, a następnie również w postaci dodatkowych jednostek firmy ochroniarskiej. Tego typu sytuację na szczęście zdarzają się coraz rzadziej, ale niestety co jakiś czas słyszy się, że faktycznie do napadów na konwojentów dochodzi.