Lakier hybrydowy – prawidłowa aplikacja


Lakier hybrydowy - prawidłowa aplikacja

Zastanawiasz się nad tym, aby samodzielnie pomalować paznokcie lakierem hybrydowym? Kupiłaś już lampę i lakiery, ale nie wiesz co dalej? Nakładanie lakieru hybrydowego to nic trudnego. Wystarczy tylko dobrze zapoznać się z instrukcją i przestrzegać wszystkich zasad oraz postępować zgodnie z poszczególnymi krokami – tak, aby efekt był zadowalający. Nakładanie lakieru hybrydowego to bardzo łatwa czynność, wymaga ona jednak odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia – aby cała praca nie poszła na marne. Jak prawidło przygotować paznokcie, aby hybrydy utrzymywały się jak najdłużej? Gdzie kupić niezbędne produkty? Kto może wykonywać hybrydy? Tego wszystkie dowiesz się z poniższego artykułu.

Przygotowanie paznokci

Pierwszym, a zarazem bardzo ważnym krokiem, jest spiłowanie paznokci do określonego kształtu. Jeżeli nie zrobimy tego przed nałożeniem hybrydy to później będzie to już niemalże niemożliwe. Zmiana długości paznokci po utrwaleniu preparatów w lampie może spowodować, że paznokcie będą wyglądały nieestetycznie, a ponadto nie będą trwałe i szybko ulegną zniszczeniu. Dla uzyskania oczekiwanego efektu i nie zniszczenia paznokci warto używać pilniczka o gradacji 80/100. Bardzo istotne jest także przycięcie lub usunięcie skórek – można zrobić to zarówno za pomocą specjalnych przyrządów jak i specjalistycznych płynów do skórek – które kupimy np. w sklepie z akcesoriami do paznokci lub w sklepach kosmetycznych online. W sytuacji kiedy ominiesz krok związany z usuwaniem skórek, to lakier hybrydowy może je zalewać – w konsekwencji czego powierzchnia nie będzie równa, a po pewnym czasie może zacząć się zadzierać.

Odtłuszczanie płytki i nakładanie bazy

Kolejnym, najważniejszym krokiem, jest odpowiednie zmatowienie płytki paznokcia i pokrycie jej odtłuszczaczem. Płytkę paznokcia należy zmatowić przy użyciu bloczku polerskiego – wykonując nim delikatne ruchy. Po dokładnym zmatowieniu konieczne jest użycie odtłuszczacza. Często polecane jest użycie w tym celu cleanera, gdyż można go używać zarówno przed nałożeniem lakieru hybrydowego, jak i na sam koniec – po nałożeniu topu. Do odtłuszczania płytki paznokcia konieczne jest użycie wacików bezpyłowych – które możesz nabyć np. w hurtowni kosmetycznej online. Tylko użycie odpowiednich produktów, które przeznaczone są do odtłuszczania płytki paznokcia, zapewni, że baza odpowiednio przylgnie do powierzchni.

Kiedy paznokieć będzie już odpowiednio zmatowiony i odtłuszczony można przejść do kolejnego kroku, jakim jest nałożenie na jego powierzchnię bazy. Baza to produkt, który swoim wyglądem przypomina bezbarwny lakier lub odżywkę. Należy nałożyć bardzo precyzyjną i cienką warstwę produktu na płytkę paznokcia, a następnie utrwalić ją pod lampą. Niezwykle istotne jest także zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia – gdyż to właśnie on jest najbardziej narażony na zadarcia. W tym celu należy nakładać bazę wzdłuż linii końcowej paznokcia oraz pociągnąć nim po samej końcówce. Po utrwaleniu bazy w lampie należy odczekać około 45-60 sekund, a następnie zmyć z paznokcia lepką warstwę – tak zwaną warstwę dyspersyjną. W tym celu należy użyć wacika bezpyłowego nasączonego w cleanerze.

Pokrywanie paznokcia lakierem hybrydowym

Kiedy odpowiednio zmatowiłaś, odtłuściłaś i pokryłaś płytkę cienką warstwą bazy możesz przejść do nakładania lakieru. Lakier hybrydowy do paznokci można zakupić praktycznie wszędzie, np. w sklepie z artykułami do paznokci, w sklepach internetowych czy też drogeriach, coraz częściej pojawiają się one nawet także w supermarketach. Nakładanie lakieru hybrydowego wygląda dokładnie tak samo, jak malowanie paznokci zwykłym lakierem – z tą różnicą, że każdą warstwę lakieru hybrydowego należy po nałożeniu utwardzić w lampie przez około 30-60 sekund. Ile warstw takiego lakieru należy nałożyć? Otóż nie jest to jasno określone. Wszystko zależy od tego jak mocno napigmentowany kolor wybierzemy i jakie krycie zechcemy uzyskać przy jego użyciu. Ciemne kolory będą wymagały mniejszej ilości warstw, aby dokładnie pokryły paznokcie, ale ich utwardzanie może zająć dłużej – nawet 120 sekund na jednej warstwie. Pamiętaj, aby nakładać cienkie i bardzo precyzyjne warstwy produktu – tak, aby produkt nie rozlał się na boki lub żeby nie zastygał tylko w części. Bardzo istotne jest to, aby poszczególnych nakładanych warstw lakieru hybrydowego nie przemywać cleanerem. Lakier nakłada się bezpośrednio na wcześniejszą jego warstwę – nie należy oddzielać ich za pomocą przemywania różnymi preparatami. Działania te spowodują, że lakier zacznie szybko się niszczyć – w efekcie czego hybrydy zaczną odpadać z naszych paznokci. Kiedy uznasz, że Twoje paznokcie osiągnęły już satysfakcjonujący wygląd to pozostaje tylko nałożenie na nie topu. Top jest to przezroczysta substancja, podobna do bazy. Nakłada się go na gotowe paznokcie, a następnie utwardza przez około 60 sekund w lampie. Po wykonaniu tych czynności paznokcie należy przemyć cleanerem, aby pozbyć się lepkiej warstwy. I gotowe, możesz cieszyć się pięknymi paznokciami.